e-Makalat Dergisi|1|
Yazar Previous Topic Topic Previous Topic  
administrator
Admin


39 Mesaj
Posted -  19.06.2007  :  22:21:45
Tarihçe 
27-28 Eylül 2003 tarihlerinde düzenlenen Mezhepler Tarihinde Metodoloji Toplantısında alınan karar gereği İslam Mezhepleri Tarihi elemanları için koordinasyon sitesi olarak öngörülen www.mezhep.org'un
Yrd. Doç. Dr. Ahmet İshak DEMİR (Rize Ü. İlâhiyat Fakültesi) ve
Doç. Dr. Osman AYDINLI (Hitit Ü. İlahiyat Fakültesi) tarafından idaresi kararlaştırılmıştır.

2003 yılından itibaren, site editörüne ulaştırılan bilgilerin, editör tarafından veri tababına girilerek güncellenmesi sistemiyle çalışan
www.Mezhep.org  Mayıs 2006'dan itibaren bütün Akademik Personelimizin bilgileri direk veritabanını girebileceği Portal sistemine geçmiştir.

ww.skyportal.net 'in ASP tabanlı Açık Kodlu portalının tarafımdan Türkçeleştirilerek uyarlanmasıyla oluşturulmuştur.

Bu uyarlamada Elemanlar modülü eklenmiş, başta Eserler olmak üzere diğer modüller de geliştirilmiştir.

Türkçe'ye tercüme uyarlamadan sonra ele alınmış ve henüz 100% tamamlanmamıştır. Acil olmadıkları düşüncesi ile karşılaşıldıkça tamamlanacaktır. 

Amacımıza uygun ve kolay kullanılışlı olması amacıyla gelişmeler yine de devam edecektir. Bu bağlamda üyelerimizin eleştiri ve önerilerini beklediğimi belirtmek isterim.

AMAÇ
Sitemiz ilk planda;
1-Fakülteler bazında Mezhepler Tarihi öğretim elemanlarının güncel listesini derleyerek iletişimi kolaylaştırmak,
2-YL ve Dr. tezleri başta olmak üzere, makale ve kitap da olsa mezheplerle ilgili akademik çalışmaların, devam etmekte olanlar dahil, listelerini derlemek amacındadır.

Birinci hedef kitlesi Mezhepler Tarihi öğretim elemanları ve bu sahada akademik çalışma yapan/yapmayı düşünen araştırmacılar olan sitemizin bilgi kaynağı da aynı kitledir. Bu sebeple hedef kitlemizden bizi hedef alacak bilgilendirmelerini beklemekteyiz.

www.MEZHEP.org adına
Ahmet İshak DEMİRwww.Mezhep.org


Giriş sayfam yap Sık kullanılanlara ekle Kullanım Koşulları   © 2006 Mezhep.Org Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: Maggie SkyPortal.net Sayfa Başına Dön